Choď na obsah Choď na menu
 


5 krokov ako sa starať SPRÁVNE o suchú pleť

Možno už viete, ktoré produkty vašej pokožke aspoň na chvíľu poskytnú úľavu. Mať suchú pleť totiž nie je žiadna zábava a kto sa domnieva, že všetko vyrieši mastnejší krém, je na omyle. Postarajte sa o svoju pokožku čo najlepšie.

Diagnostikujte
Mnohé ženy robia zásadnú chybu, že svoju pleť neodhadnú správne, a tak sa celkom prirodzene zásobia nevhodnou kozmetikou, ktorá ich pleťové problémy ešte viac prehĺbi: „Roky som používala kozmetiku s tea tree olejom proti akné, aby som sa zbavila vyrážok. Ale rozličné čistiace gély mi vôbec nepomohli akné zastaviť, akurát bola moja pleť strašne vysušená, podráždená, a s vyrážkami. Až keď som navštívila kozmetičku, spravila mi diagnostiku pleti a odhalila, že sa o ňu nesprávne starám,“ hovorí študentka Mirka.

Začala teda používať celkom iný druh výrobkov: „Zistili sme, že mám suchú pleť so sklonom k akné, ktoré som si zhoršovala vytláčaním. Odvtedy si kupujem kozmetiku s ovseným mliekom v lekárni a na lokálne zápaly používam antibakteriálnu tyčinku. Treba sa celkom zbaviť aj zlozvyku vytláčať.“

Poznáte Mirkin prípad pridobre? Nechajte si v štúdiách krásy spraviť diagnostiku pleti. V mnohom vám to naznačí, akou cestou sa v rámci kozmetiky uberať.

Čistite s citom
Mnohé ženy so suchou pleťou musia bojovať zároveň aj s prejavmi precitlivenosti, s podráždenou pokožkou, červenými škvrnami, extrémne vysušenými miestami na tvári, krku či dekolte. Neraz sú takéto alergické reakcie vyvolané prílišným čistením pleti. Pleť preto čistite len jemnými, ideálne penovými čistiacimi gélmi, mejkap odstraňujte hypoalergénnym odličovačom.  Píling si doprajte najviac dva razy do mesiaca a vždy stavte na prírodné, nevysušujúce produkty.

Krémujte sa primerane
Odborníci na krásu tvrdia, že na nakrémovanie celej tváre stačí množstvo krému veľkosti hrášku. Zrejme sa však nájde len málo z nás, ktoré budú s takýmto tvrdením súhlasiť. Krém vsiakne už počas rozotieranie do pokožky rúk a nedostane sa do všetkých zákutí tváre. Preto si tvár krémujte takým množstvom krému, po akom sa budete cítiť pohodlne. Pleť nesmie byť napnutá, ale ani premastená.

Nájdite si ten správny krém
Zabudnite na drogériu a krém, ktorý propagovali v televízii. Každá sme iná a to, čo pomohlo známej, nemusí sadnúť vám. O vhodných produktoch je lepšie poradiť sa s kozmetičkou či dermatologičkou. Výborne na extrémne vysušenú pleť zaberá napríklad Excipial Lipolotio, ktoré dostať v lekárni. Dá sa použiť na tvár aj celé telo. Nie je parfumované, takže kožu nepodráždi a dobre ho znáša väčšina alergikov, čo vám iste potvrdí aj kožný lekár.

Mastnejšie krémy používajte na noc, na deň sa viac hodia hydratačné, ľahšie. Mnoho žien so suchou kožou nedá dopustiť na kozmetiku s kozím alebo ovseným mliekom. Bohužiaľ, musíte si všetko overiť na vlastnej koži, kým získate krém, ktorý vám perfektne sadne. Ak naň ale naďabíte, nepustite ho z ruky a držte sa ho, kým to pôjde. Hľadať ideálny krém pri problematickej pokožke, sa niekedy podobá viac na hľadanie ihly v kope sena.

Nevysušujte ju ešte viac
Pleť v zime vďaka prechodom z vykúrených miestností do chladného počasia veľmi trpí. Aj preto býva na jar podráždená. Snažte sa preto obmedziť alebo celkom vylúčiť to, čo k zlej kvalite ešte viac prispieva. Je to predovšetkým:

  • Nedostatočný pitný režim
  • Pleťové púdre
  • Nevhodne zvolený podkladový mejkap
  • Nevhodné pleťové masky
  • Dlhý pobyt vo vani a používanie pien do kúpeľa
  • Zdroj: wanda.sk
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.