Choď na obsah Choď na menu
 


Iste to pozná každá z nás. Polámané končeky vedia poriadne zničiť účes. Trištvrtiny dĺžky krásne hebké vlasy, pri koncoch hotová katastrofa. Vtedy prichádza na rad jediné: nožnice. Ale používate ich dosť často?

Mýtus zbúraný
Pamätáte ako nám staré mamy svätosväte prisahali, že čím častejšie si budete strihať vlasy, tým krajšie a dlhšie narastú? Samozrejme, je to len mýtus. Strihaním vlasy nedostanú signál, aby začali rásť (hoci by to bolo pekné), akurát budú kratšie. Neznamená to však, že teraz treba odhodiť nožnice a tešiť sa z nepestovanej hrivy.

Podstrihovanie vlasov je veľmi dôležité pre ich zdravý vzhľad. Končeky vlasov sa mechanicky poškodzujú pri česaní, trú sa o oblečenie, a čím sú suchšie z farbenia, žehlenia, používania stylingových prostriedkov, tým ľahšie sa budú ničiť a štiepiť. Až naraz jedného dňa zistíte, že z jedného vlasu vám trčia tri či štyri ďalšie odlomené. Nie je to pekný pohľad a znamená jediné: všetko treba dať preč.

Pravidelnosť? Aspoň nech je nejaká
Pokiaľ máš inak zdravé vlasy, nemusíš sa držať pravidla, že treba vlasy podstrihávať každých šesť týždňov. Zvlášť nepohodlné to je vtedy, keď túžite po dlhých vlasoch a tie rastú akosi pomaly. Ak za mesiac narastú o centimeter, veľmi nebudú vďaka pravidelnému podstrihávaniu dlhšie. Môžete interval medzi strihaniami predĺžiť aj na 8-10 týždňov, končeky však sledujte. Inak sa môže vlas štiepiť čoraz vyššie, ba dokonca sa v polovici dĺžky zlomiť.

Strihanie doma
Podstrihuje ťa sestra, mama či kamarátka? Nezabudni sa zveriť len takej osobe, ktorá strihá rovno a má aspoň aké-také skúsenosti. Rovnako dôležité sú kadernícke nožnice. Kvalitné vám vydržia veľmi dlho a investícia nie je zasa nezvládnuteľná, stoja od 16-20 eur vyššie. Mať ich doma sa vyplatí, sú veľmi ostré a krásne si s nimi môžete zarovnať povedzme ofinu aj sama.

Zdroj: wanda.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.